In Vitro. Pro Vita.

Ustawa o leczeniu niepłodności

Reguluje ona zasady ochrony zarodka i komórek rozrodczych,sposoby leczenia bezpłodności,warunki dawstwa oraz pobierania przechowywania i dystrybucji komórek rozrodczych i zarodków.Leczenie tą metodą jest dopuszczalne po 12 miesiącach leczenia innymi metodami  z tym,że w przypadku zapłodnienia pozaustrojowego dopuszcza  się zapłodnienie do 6 komórek rozrodczych.Niedopuszczalne jest niszczenie zarodków jak też ich odpłatne zbycie.  Niestety dawcy będą anonimowi dla dzieci urodzonych tą metodą.

Nie wdając się w oceny etyczne tej metody dla fundacji pozostaje tak jak przy adopcji zagadnienie poszukiwanie tożsamości przez dzieci urodzone tą metodą.
Co do zasady jesteśmy pełni podziwu dla dokonań na tym polu przez Stowarzyszenie  Nasz Bocian ,któremu życzymy sukcesów w dalszej popularyzacji tego tematu.